AFFC-100-04-457-11
AFFC-100-04-457-11
AFFC-100-04-457-11
Assmann WSW Components
SOT-23
AFFC-100-04-457-11 Datasheet PDF
TypeParameter
Factory Lead Time 23 Weeks
Published 2016
Pbfree Code yes
Part StatusActive
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Pitch 0.039 1.00mm
Number of Conductors 4
Termination Style Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable TypeFFC, FPC
Length 18.0 457.2mm
Length - Exposed Ends 0.138 3.50mm
QuantityUnit PriceExt. Price
About AFFC-100-04-457-11
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C