AFFC-100-24-254-11
AFFC-100-24-254-11
AFFC-100-24-254-11
Assmann WSW Components
FFC CABLE 1.00MM 24 CONDUCTOR 25
SOT-23
AFFC-100-24-254-11 Datasheet PDF
TypeParameter
Factory Lead Time 23 Weeks
Published 2016
Pitch 0.039 1.00mm
Number of Conductors 24
Termination Style Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable TypeFFC, FPC
Length 10.0 254.0mm
Length - Exposed Ends 0.138 3.50mm
QuantityUnit PriceExt. Price
About AFFC-100-24-254-11
The AFFC-100-24-254-11 from Assmann WSW Components is a high-performance microcontroller designed for a wide range of embedded applications. This component features FFC CABLE 1.00MM 24 CONDUCTOR 25.
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C