AFFC-100-30-051-11
AFFC-100-30-051-11
AFFC-100-30-051-11
Assmann WSW Components
FFC CABLE 1.00MM 30 CONDUCTOR 51
SOT-23
AFFC-100-30-051-11 Datasheet PDF
Pitch 0.039 1.00mm
Number of Conductors 30
Termination Style Top on Both Sides, Backers on Both Sides
Cable TypeFFC, FPC
Length 2.000 50.80mm
Length - Exposed Ends 0.138 3.50mm
QuantityUnit PriceExt. Price
About AFFC-100-30-051-11
The AFFC-100-30-051-11 from Assmann WSW Components is a high-performance microcontroller designed for a wide range of embedded applications. This component features FFC CABLE 1.00MM 30 CONDUCTOR 51.
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C