MLP371M350EB0A Overview
For 420mOhm to fully function, the equivalent series resistance has to be provided.Seating height (Max) should be kept below 0.500 12.70mm.Voltage - Rated DC - is 350V.When operating at -40°C~85°C, high efficiency can be achieved.
MLP371M350EB0A Features
voltage - Rated DC of 350V
an operating temperature of -40°C~85°C