SG-9101CA-D20SHCCC
SG-9101CA-D20SHCCC
SG-9101CA-D20SHCCC
EPSON
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
SOT-23
SG-9101CA-D20SHCCC Datasheet PDF
Package / Case 4-SMD, No Lead
Operating Temperature-40°C~105°C
PackagingTube
Series SG-9101
Size / Dimension 0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Type XO (Standard)
Voltage - Supply 1.62V~3.63V
Output CMOS
Function Standby
Base Resonator Crystal
Current - Supply (Disable) (Max) 3.7mA
Programmable TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range 670kHz~20MHz
Spread Spectrum Bandwidth-2.00% Down Spread
Height Seated (Max) 0.055 1.40mm
QuantityUnit PriceExt. Price
About SG-9101CA-D20SHCCC
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C