SG-9101CE-C20PHCBC
SG-9101CE-C20PHCBC
SG-9101CE-C20PHCBC
EPSON
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
SOT-23
SG-9101CE-C20PHCBC Datasheet PDF
Package / Case 4-SMD, No Lead
Operating Temperature-40°C~105°C
PackagingTube
Series SG-9101
Size / Dimension 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Type XO (Standard)
Voltage - Supply 1.62V~3.63V
Base Resonator Crystal
Current - Supply (Disable) (Max) 3.7mA
Programmable TypeProgrammed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range 670kHz~20MHz
Spread Spectrum Bandwidth±2.00% Center Spread
Height Seated (Max) 0.047 1.20mm
RoHS StatusROHS3 Compliant
In-Stock:963 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About SG-9101CE-C20PHCBC
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C