50M050080D016
50M050080D016
50M050080D016
Essentra Components
SOT-23
50M050080D016 Datasheet PDF
TypeParameter
Factory Lead Time 7 Weeks
Material Nylon
Series MicroPlastics, M
Part StatusActive
Moisture Sensitivity Level (MSL) Not Applicable
Type Bolt
Thread SizeM5x0.8
Head Diameter 0.335 (8.50mm)
Drive Type Slotted
Screw Head TypeCheese Head
Length - Overall 0.760 19.30mm
Length - Below Head 0.630 16.00mm
Head Height 0.130 3.30mm
RoHS StatusRoHS Compliant
In-Stock:45937 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About 50M050080D016
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C