50M080125D010
50M080125D010
50M080125D010
Essentra Components
SOT-23
50M080125D010 Datasheet PDF
TypeParameter
Factory Lead Time 7 Weeks
Material Nylon
Series MicroPlastics, M
Part StatusActive
Moisture Sensitivity Level (MSL) Not Applicable
Type Bolt
Thread SizeM8x1.25
Head Diameter 0.512 (13.00mm)
Drive Type Slotted
Screw Head TypeCheese Head
Length - Overall 0.591 15.00mm
Length - Below Head 0.394 10.00mm
Head Height 0.197 5.00mm
RoHS StatusRoHS Compliant
In-Stock:16347 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About 50M080125D010
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C