RN73H2BTTD1320D10
RN73H2BTTD1320D10
RN73H2BTTD1320D10
KOA Speer Electronics, Inc.
RES 132 OHM 0.5% 1/4W 1206
SOT-23
RN73H2BTTD1320D10 Datasheet PDF
TypeParameter
Factory Lead Time 10 Weeks
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature-55°C~155°C
PackagingTape & Reel (TR)
Series RN73H
Size / Dimension 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance ±0.5%
Feature Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Part StatusActive
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Number of Terminations 2
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Resistance 132Ohm
Composition Metal Film
Power (Watts) 0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC 150V
Height Seated (Max) 0.028 0.70mm
RoHS StatusROHS3 Compliant
Ratings AEC-Q200
In-Stock:36427 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About RN73H2BTTD1320D10
The RN73H2BTTD1320D10 from KOA Speer Electronics, Inc. is a high-performance microcontroller designed for a wide range of embedded applications. This component features RES 132 OHM 0.5% 1/4W 1206.
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C