H11G13SD
H11G13SD
H11G13SD
ON Semiconductor
SOT-23
H11G13SD Datasheet PDF
TypeParameter
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 6-SMD, Gull Wing
Supplier Device Package 6-SMD
Operating Temperature-55°C~100°C
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusObsolete
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Voltage - Isolation 5300Vrms
Output Type Darlington with Base
Number of Channels 1
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.3V
Input Type DC
Voltage - Output (Max) 100V
Current - DC Forward (If) (Max) 60mA
Current Transfer Ratio (Min) 1000% @ 10mA
Turn On / Turn Off Time (Typ) 5μs, 100μs
Vce Saturation (Max) 1V
In-Stock:1528 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About H11G13SD
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C