Welcome to Hotenda.com Online Store!

MC100LVEL58DT
ON Semiconductor
8 Terminations±3V~3.8V 100LVEL58 Signal switch100LVEL Series 1 Outputs1 Functions
SOT-23
MC100LVEL58DT Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width) |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tube |
| Published | 2008 |
| Series | 100LVEL |
| JESD-609 Code | e0 |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 8 |
| Type | Multiplexer |
| Additional Feature | NECL MODE: VCC = 0V WITH VEE = -3V TO -3.8V |
| Packing Method | RAIL |
| Technology | ECL |
| Voltage - Supply | ±3V~3.8V |
| Terminal Form | GULL WING |
| Peak Reflow Temperature (Cel) | 240 |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V |
| Terminal Pitch | 0.65mm |
| Reach Compliance Code | not_compliant |
| [email protected] Reflow Temperature-Max (s) | 30 |
| Base Part Number | 100LVEL58 |
| Pin Count | 8 |
| JESD-30 Code | S-PDSO-G8 |
| Number of Outputs | 1 |
| Qualification Status | Not Qualified |
| Circuit | 1 x 2:1 |
| Polarity | Non-Inverting |
| Supply Voltage-Max (Vsup) | 3.8V |
| Power Supplies | -3.3V |
| Supply Voltage-Min (Vsup) | 3V |
| Throw Configuration | DPST |
| Propagation Delay | 570 ps |
| Quiescent Current | 21mA |
| Number of Inputs | 2 |
| Supply Type | Dual |
| Prop. [email protected] | 0.59 ns |
| Power Supply Current-Max (ICC) | 30mA |
| Number of Input Lines | 2 |
| Voltage Supply Source | Dual Supply |
| Independent Circuits | 1 |
| Length | 3mm |
| Width | 3mm |
| RoHS Status | Non-RoHS Compliant |
| Lead Free | Contains Lead |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $1.548830 | $1.54883 |
| 10 | $1.461160 | $14.6116 |
| 100 | $1.378453 | $137.8453 |
| 500 | $1.300428 | $650.214 |
| 1000 | $1.226818 | $1226.818 |
Similar Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders from ON Semiconductor and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
