MC22FF331D-F
MC22FF331D-F
MC22FF331D-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
SOT-23
MC22FF331D-F Datasheet PDF
TypeParameter
Factory Lead Time 12 Weeks
Mount Surface Mount
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Dielectric MaterialMica
Weight 480.014126mg
Operating Temperature-55°C~125°C
PackagingBulk
Published 2013
Series MC
Size / Dimension 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
Tolerance ±0.5%
JESD-609 Code e3
Feature RF, High Q, Low Loss
Part StatusActive
Moisture Sensitivity Level (MSL) 1 (Unlimited)
Number of Terminations 2
Termination SMD/SMT
ECCN Code EAR99
Temperature Coefficient25 ppm/°C
Terminal Finish Tin (Sn)
HTS Code8532.29.00.20
Capacitance 330pF
Voltage - Rated DC 1kV
Reach Compliance Code unknown
Case Code (Metric) 5750
Case Code (Imperial) 2220
Multilayer Yes
Rated (DC) Voltage (URdc) 1000V
Dissipation Factor0.1 %
Height 4mm
Height Seated (Max) 0.157 4.00mm
Length 5.7mm
Width 5mm
RoHS StatusROHS3 Compliant
In-Stock:3599 items
MC22FF331D-F Product Details
MC22FF331D-F Overview
A 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm dimension and a size/dimension of 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm ensure reliability.To function properly, 1kV needs a voltage of Rated DC.High efficiency requires maintaining the rated voltage (URdc) at 1000V.Parts have a 25 ppm/°C temperature coefficient.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
MC22FF331D-F Features
its size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
the voltage - Rated DC of 1kV
a 25 ppm/°C temperature coefficient