Welcome to Hotenda.com Online Store!

NC7SZD384M5X
ON Semiconductor
5 Terminations4.5V~5.5V 5 Pin 7SZD384 Signal switch7SZ Series 1 Functions
SOT-23
NC7SZD384M5X Datasheet PDF
non-compliant
| Parameter Name | Value |
|---|---|
| Type | Parameter |
| Factory Lead Time | 36 Weeks |
| Lifecycle Status | LAST SHIPMENTS (Last Updated: 5 days ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Number of Pins | 5 |
| Weight | 30mg |
| Operating Temperature | -40°C~85°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Series | 7SZ |
| JESD-609 Code | e3 |
| Pbfree Code | yes |
| Part Status | Obsolete |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Number of Terminations | 5 |
| Termination | SMD/SMT |
| ECCN Code | EAR99 |
| Type | Bus Switch |
| Resistance | 35Ohm |
| Terminal Finish | Tin (Sn) |
| Subcategory | Bus Driver/Transceivers |
| Max Power Dissipation | 200mW |
| Technology | CMOS |
| Voltage - Supply | 4.5V~5.5V |
| Terminal Position | DUAL |
| Terminal Form | GULL WING |
| Number of Functions | 1 |
| Supply Voltage | 5V |
| Base Part Number | 7SZD384 |
| Operating Supply Voltage | 5V |
| Circuit | 1 x 1:1 |
| Power Supplies | 5V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Ports | 2 |
| Output Current | 128mA |
| Number of Bits | 1 |
| Throw Configuration | SPST |
| Propagation Delay | 7.5 ns |
| Quiescent Current | 1.5mA |
| Turn On Delay Time | 7.5 ns |
| Family | LVC/LCX/Z |
| Output Characteristics | 3-STATE |
| Supply Type | Single |
| Turn-Off Delay Time | 6 ns |
| Output Polarity | TRUE |
| Low Level Output Current | 128mA |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Length | 2.9mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Lead Free | Lead Free |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
| 1 | $2.381771 | $2.381771 |
| 10 | $2.246954 | $22.46954 |
| 100 | $2.119768 | $211.9768 |
| 500 | $1.999781 | $999.8905 |
| 1000 | $1.886586 | $1886.586 |
Similar Logic - Signal Switches, Multiplexers, Decoders from ON Semiconductor and other manufacturers
Enter Your Email Address, Get the Latest News
