63ZLJ680MG412.5X35 Overview
At full charge, the ripple current is 3.04A @ 100kHz.During the lowest charge, ripple current is 1.672A @ 120Hz.Keep your seated height below 1.457 37.00mm.A voltage of 63V DC is used to operate this capacitor.It is recommended that the operating temperature be kept at -40°C~105°C to achieve high efficiency.
63ZLJ680MG412.5X35 Features
the ripple current is 3.04A @ 100kHz.
the ripple current is 1.672A @ 120Hz.
voltage - Rated DC of 63V
an operating temperature of -40°C~105°C