ULD1E330MDD1TA
ULD1E330MDD1TA
ULD1E330MDD1TA
Nichicon
CAP ALUM 33UF 20% 25V THRU HOLE
SOT-23
ULD1E330MDD1TA Datasheet PDF
TypeParameter
Factory Lead Time 19 Weeks
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can
Operating Temperature-25°C~105°C
PackagingTape & Box (TB)
Series ULD
Size / Dimension 0.197Dia 5.00mm
Tolerance ±20%
Part StatusActive
Applications General Purpose
Voltage - Rated 25V
Capacitance 33μF
Lead Spacing0.197 5.00mm
Lifetime @ Temp 10000 Hrs @ 105°C
Polarization Polar
Ripple Current @ Low Frequency 71.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 130mA @ 100kHz
Height Seated (Max) 0.492 12.50mm
In-Stock:97406 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About ULD1E330MDD1TA
The ULD1E330MDD1TA from Nichicon is a high-performance microcontroller designed for a wide range of embedded applications. This component features CAP ALUM 33UF 20% 25V THRU HOLE.
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C