ECA-1JM330I
ECA-1JM330I
ECA-1JM330I
Panasonic Electronic Components
Cap Aluminum Lytic 33uF 63V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 130mA 2000h 85C Ammo Pack
SOT-23
ECA-1JM330I Datasheet PDF
TypeParameter
Factory Lead Time 14 Weeks
Mount Through Hole
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can
Terminal Shape WIRE
In-Stock:148993 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About ECA-1JM330I
The ECA-1JM330I from Panasonic Electronic Components is a high-performance microcontroller designed for a wide range of embedded applications. This component features Cap Aluminum Lytic 33uF 63V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 130mA 2000h 85C Ammo Pack.
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C