ECA-1VHG471B
ECA-1VHG471B
ECA-1VHG471B
Panasonic Electronic Components
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL
SOT-23
ECA-1VHG471B Datasheet PDF
TypeParameter
Factory Lead Time 14 Weeks
Contact PlatingTin
Mount Through Hole
Terminal Shape WIRE
Dielectric MaterialALUMINUM
Operating Temperature-55°C~105°C
PackagingTape & Box (TB)
Published 2016
Series NHG
Size / Dimension 0.394Dia 10.00mm
Tolerance ±20%
Applications General Purpose
In-Stock:9463 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About ECA-1VHG471B
The ECA-1VHG471B from Panasonic Electronic Components is a high-performance microcontroller designed for a wide range of embedded applications. This component features CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL.
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C