MAL210265681E3
MAL210265681E3
MAL210265681E3
Vishay BC Components
Cap Aluminum 680uF 350V 20% (35 X 105mm) Stud Mount Aluminum Cylindrical Can 0.216 Ohm 3800mA 10000 hr 85C Bulk
SOT-23
MAL210265681E3 Datasheet PDF
TypeParameter
Factory Lead Time 21 Weeks
Mount Chassis Mount, Stud
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Terminal Shape BINDING POST
Dielectric MaterialALUMINUM (WET)
Operating Temperature-40°C~85°C
PackagingBulk
Series 102 PHR-ST
Size / Dimension 1.378Dia 35.00mm
Tolerance ±20%
JESD-609 Code e3
Pbfree Code yes
Part StatusActive
Moisture Sensitivity Level (MSL) Not Applicable
Number of Terminations 2
Termination Screw
ECCN Code EAR99
Terminal Finish Matte Tin (Sn)
Applications General Purpose
Voltage - Rated 350V
Additional FeatureSTANDARD: IEC60384-4
Capacitance 680μF
Packing Method Box
Lead Pitch 12.8016mm
Capacitor Type ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
ESR (Equivalent Series Resistance) 216mOhm @ 100Hz
Lead Spacing0.504 12.80mm
Rated (DC) Voltage (URdc) 350V
Lifetime @ Temp 10000 Hrs @ 85°C
Leakage Current 0.48mA
Ripple Current3.8A
Polarization Polar
Life (Hours) 10000 hours
Impedance152mOhm
Ripple Current @ Low Frequency 3.8A @ 100Hz
Diameter 35mm
Height 105mm
Height Seated (Max) 4.280 108.70mm
Radiation HardeningNo
RoHS StatusROHS3 Compliant
In-Stock:335 items
Pricing & Ordering
QuantityUnit PriceExt. Price
About MAL210265681E3
The MAL210265681E3 from Vishay BC Components is a high-performance microcontroller designed for a wide range of embedded applications. This component features Cap Aluminum 680uF 350V 20% (35 X 105mm) Stud Mount Aluminum Cylindrical Can 0.216 Ohm 3800mA 10000 hr 85C Bulk.
Key Features
  • Advanced AVR architecture for efficient processing
  • Wide operating temperature range: -40°C to 85°C